Planowane       Obecne          Mioty

Nasze maluszki  odchowujemy w domu ,w towarzystwie innych psów,kota,dzieci i ludzi .W pierwszych dwóch tygodniach życia  są poddawane wczesnej stymulacji neurologicznej  która ma na celu zapewnić im m.in. większą odporność na stres gdy podrosną. Następnie są socjalizowane odpowiednio do wieku.

Posiadamy tylko szczenięta z rodowodem ,po rodzicach przebadanych w kierunku dysplazji z wynikiem HD/A lub HD/B. Naszym głównym celem jest wyhodowanie zdrowych przedstawicieli tej wspaniałej rasy z normalna psychiką ,jeśli przy okazji będą odnosić sukcesy na ringach -będzie nam miło....Nie hoduję psów na cm i kilogramy i długość futra-lubię psy zgrabne , średnio duże z jak najlepsza anatomią i ruchem -i ladna głowa ....

Nie sprzedajemy piesków  do kojców i masowych hodowli kojcowych -leonberger to przede wszystkim pies rodzinny ,oddany przyjaciel dzieci i swojego państwa -kojec zaburza tą tak potrzebną dla leonbergera więz z człowiekiem.

Od przyszłych właścicieli naszych szczeniąt oczekuję przede wszystkim kontaktu z nami -nie tylko po zakupie  ale przez całe jego życie-nabywcy szczeniakow  często nie zdają sobie sprawy chyba z tego ,że ich odchowanie  pochłania bardzo dużo czasu -cały dom staje na głowie i kręci się wokół tych malutkich kuleczek które w przyszłości zamieszkają w państwa domach być może -to jakimi będą psami zależy po części od nas ,wkładamy serce w odchowanie każdego jednego z nich  i chcielibyśmy wiedzieć jak się rozwija, rośnie, jakie ma życie .....Nie produkujemy miotów  taśmowo ,każde krycie to staranne przemyślenia często wielomiesięczne ,dlatego również chcielibyśmy znać jego efekty nie tylko eksterierowe ale przede wszystkim zdrowotne ,aby móc podejmować dalsze decyzje hodowlane -dotychczasowym właścicielom którzy dostarczyli nam takich informacji-serdecznie dziękuję.

Chciałabym również zredukować tu ilość emaili o szczenięta i o ich  cenę -nie mam najtańszych szczeniąt w Polsce ,nasze ceny są  wysokie i są one dyktowane tym ,że kryjemy głównie psami spoza granic Polski na razie ,jak najbardziej rozumiem zapytanie o cenę  -nie każdego stać na szczenię za taką kwotę  ,z każdego krycia można zamówić pieska/suczkę  zupełnie za darmo na warunek hodowlany (dotyczy to suczki )i psa na współwłasność-to jest dedykowane osobom które w przyszłości chciałyby wystawiać psa /suczkę i ewentualnie mieć hodowlę, oczywiście taki typ umowy wymaga dużo wcześniejszych ustaleń i to my wybieramy osoby najbardziej nam odpowiadające .